Swiper formatter (2.1.0) - en to sk translation catalogue (32 entries)

en: Status
sk: Stav

en: Description
sk: Popis

en: Disabled
sk: Zakázané

en: Enabled
sk: Povolené

en: Yes
sk: Áno

en: Weight
sk: Váha

en: Label
sk: Označenie

en: Default
sk: Predvolené

en: Horizontal
sk: Vodorovne

en: Vertical
sk: Zvislo

en: Custom
sk: Vlastná

en: Number of rows
sk: Počet riadkov

en: Other
sk: Ostatné

en: Rows
sk: Riadky

en: Duplicate
sk: Duplikovať

en: Toggle
sk: Prepínať

en: Package
sk: Balík

en: Local
sk: Lokálny

en: Machine name
sk: Strojový názov

en: About
sk: Informácie o

en: Column
sk: Stĺpec

en: - Select -
sk: - Zvoľte -

en: Direction
sk: Smer

en: Row
sk: Riadok

en: Uses
sk: Používa

en: Pagination
sk: Stránkovanie

en: Dialog
sk: Dialóg

en: Fixed width
sk: Pevná šíka

en: Modal
sk: Modálny

en: Rendered entity
sk: Zobrazená entita

en: Duplicate %label
sk: Duplikovať %label

en: Dialog title
sk: Názov dialógu
