Swiper formatter (2.1.1) - en to fr translation catalogue (43 entries)

en: Status
fr: État

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Yes
fr: Oui

en: Weight
fr: Poids

en: Label
fr: Libellé

en: Default
fr: Par défaut

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Number of rows
fr: Nombre de lignes

en: Other
fr: Autre

en: Loop
fr: Boucle

en: Rows
fr: Rangées

en: Fade
fr: Fondu

en: Slide
fr: Glisser

en: Duplicate
fr: Dupliquer

en: Toggle
fr: Changer

en: Package
fr: Paquet

en: Local
fr: Locale

en: Machine name
fr: Nom système

en: About
fr: À propos

en: Column
fr: Colonne

en: - Select -
fr: - Sélectionner -

en: Draggable
fr: Glissable

en: Row
fr: Ligne

en: Uses
fr: Utilisations

en: Hide title
fr: Cacher le titre

en: Dialog
fr: Dialogue

en: Transition speed
fr: Vitesse de transition

en: Grid settings
fr: Paramètres de la grille

en: Fixed width
fr: Largeur fixe

en: Auto resize
fr: Redimensionner automatiquement

en: Rendered entity
fr: Entité rendue

en: Breakpoint
fr: Point d'arrêt

en: Breakpoints
fr: Points-d'arrêts

en: Navigation settings
fr: Paramètres de navigation

en: Custom link
fr: Lien personnalisé

en: Cards
fr: Cartes

en: Mousewheel
fr: Molette de souris

en: Duplicate %label
fr: Dupliquer %label

en: Dialog width
fr: Largeur de la fenêtre de dialogue

en: Dialog title
fr: Titre de la fenêtre de dialogue

en: Dialog height
fr: Hauteur de la fenêtre de dialogue
