Swiper formatter (2.1.1) - en to id translation catalogue (25 entries)

en: Description
id: Deskripsi

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Yes
id: Ya

en: Weight
id: Bobot

en: Default
id: Bawaan

en: Horizontal
id: Horisontal

en: Vertical
id: Vertikal

en: Custom
id: Tersuai

en: Other
id: Lainnya

en: Loop
id: Pengulangan

en: Rows
id: Baris

en: Fade
id: Redup

en: Duplicate
id: Duplikat

en: Package
id: Paket

en: Machine name
id: Nama mesin

en: About
id: Tentang

en: Column
id: Kolom

en: - Select -
id: - Pilih -

en: Direction
id: Arah

en: Row
id: Baris

en: Uses
id: Penggunaan

en: Fixed width
id: Lebar tetap

en: Rendered entity
id: Entitas yang dihasilkan

en: Navigation settings
id: Pengaturan navigasi
