Swiper formatter (2.1.1) - en to nl translation catalogue (44 entries)

en: Description
nl: Beschrijving

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Yes
nl: Ja

en: Weight
nl: Gewicht

en: Default
nl: Standaard

en: Horizontal
nl: Horizontaal

en: Vertical
nl: Verticaal

en: Custom
nl: Aangepast

en: Number of rows
nl: Aantal rijen

en: Other
nl: Andere

en: Loop
nl: Lus

en: Rows
nl: Rijen

en: Fade
nl: Vervaag

en: Slide
nl: Schuiven

en: Duplicate
nl: Dupliceren

en: Fill
nl: Vulling

en: Toggle
nl: Omschakelen

en: Package
nl: Pakket

en: Local
nl: Lokaal

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: About
nl: Over

en: Column
nl: Kolom

en: - Select -
nl: - Selecteren -

en: Direction
nl: Richting

en: Row
nl: Rij

en: Uses
nl: Gebruikt

en: Pagination
nl: Paginering

en: Hide title
nl: Titel verbergen

en: Dialog
nl: Dialoog

en: Transition speed
nl: Overgangssnelheid

en: Grid settings
nl: Grid-instellingen

en: Fixed width
nl: Vaste breedte

en: Cube
nl: Kubus

en: Auto resize
nl: Automatisch herschalen

en: Rendered entity
nl: Weergegeven entiteit

en: This entity
nl: Deze entiteit

en: Navigation settings
nl: Navigatie-instellingen

en: Custom link
nl: Aangepaste link

en: Image link
nl: Afbeeldingslink

en: Cards
nl: Kaarten

en: Dialog width
nl: Breedte dialoogvenster

en: Dialog title
nl: Dialoogtitel

en: Dialog height
nl: Hoogte dialoogvenster
