Swiper formatter (2.1.1) - en to th translation catalogue (20 entries)

en: Status
th: สถานะ

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Yes
th: ใช่

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: ID
th: ไอดี

en: Custom
th: กำหนดเอง

en: Other
th: อื่นๆ

en: Rows
th: แถว

en: Duplicate
th: การทำซ้ำ

en: Package
th: แพคเกจ

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: - Select -
th: - เลือกรายการ -

en: Direction
th: คำอธิบาย

en: Uses
th: ใช้

en: Fixed width
th: ควางกว้างตรึง

en: Breakpoint
th: เบรกพอยต์
