Swiper formatter (3.0.1-beta1) - en to it translation catalogue (31 entries)

en: Status
it: Stato

en: Description
it: Descrizione

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Yes
it: Sì

en: Weight
it: Peso

en: Label
it: Etichetta

en: Default
it: Predefinito

en: Horizontal
it: Orizzontale

en: Vertical
it: Verticale

en: Custom
it: Personalizzato

en: Other
it: Altro

en: Loop
it: Iterazione

en: Rows
it: Righe

en: Fade
it: Dissolvenza

en: Duplicate
it: Duplicata

en: Package
it: Imballo

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: About
it: Informazioni

en: Column
it: Colonna

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Direction
it: Direzione

en: Row
it: Riga

en: Uses
it: Usa

en: Pagination
it: Paginazione

en: Transition speed
it: Velocita della trasizione

en: Fixed width
it: Larghezza fissa

en: View mode
it: Modo di visualizzazione

en: Auto resize
it: Ridimensiona automaticamente

en: Rendered entity
it: Entità visualizzata

en: Link to entity
it: Link all'entità
