Swiper formatter (3.0.1-beta1) - en to pt translation catalogue (37 entries)

en: Description
pt: Descrição

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Yes
pt: Sim

en: Weight
pt: Peso

en: Label
pt: Rótulo

en: Default
pt: Padrão

en: Custom
pt: Personalizado

en: Number of rows
pt: Número de linhas

en: Other
pt: Outros

en: Loop
pt: Laço

en: Rows
pt: Linhas

en: CSS mode
pt: Modo CSS

en: Fade
pt: Desvanecer

en: Duplicate
pt: Duplicar

en: Toggle
pt: Alterar

en: Package
pt: Pacote

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: About
pt: Sobre

en: Column
pt: Coluna

en: - Select -
pt: - Selecione -

en: Direction
pt: Direção

en: Row
pt: Linha

en: Uses
pt: Usos

en: Pagination
pt: Paginação

en: Hide title
pt: Esconder título

en: Dialog
pt: Diálogo

en: Transition speed
pt: Velocidade da transição

en: Fixed width
pt: Largura fixa

en: View mode
pt: Modo de exibição

en: Auto resize
pt: Auto redimensionamento

en: Rendered entity
pt: Entidade renderizada

en: Create new option set
pt: Criar novo pacote de configurações

en: Link to entity
pt: Link para entidade

en: Breakpoint
pt: Ponto de interrupção

en: Navigation settings
pt: Configurações de navegação

en: Dialog title
pt: Título da caixa de diálogo
