Swiper formatter (3.0.1) - en to oc translation catalogue (26 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Description
oc: Descripcion

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Yes
oc: Òc

en: Weight
oc: Pes

en: Label
oc: Etiqueta

en: Default
oc: Per defaut

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Horizontal
oc: Orizontal

en: Custom
oc: Personalizat

en: Other
oc: Autre

en: Loop
oc: Bocla

en: Rows
oc: Rengadas

en: Local
oc: Locale

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: About
oc: A prepaus

en: Column
oc: Colomna

en: - Select -
oc: - Seleccionar -

en: Direction
oc: Direccion

en: Row
oc: Linha

en: Uses
oc: Usatges

en: Fixed width
oc: Largor fixe

en: View mode
oc: Mòde de visualizacion

en: Rendered entity
oc: Entitat rendutda

en: Link to entity
oc: Ligar a l'entitat
