Swiper formatter (3.0.1-beta1) - en to ar translation catalogue (30 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Description
ar: الوصف

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Yes
ar: نعم

en: Weight
ar: الوزن

en: Label
ar: التسمية

en: Default
ar: الافتراضي

en: ID
ar: المعرف ID

en: Horizontal
ar: أفقي

en: Vertical
ar: عمودي

en: Custom
ar: مخصّص

en: Other
ar: آخر

en: Loop
ar: حلقة

en: Rows
ar: صفوف

en: Fade
ar: تلاشي

en: Slide
ar: شريحة

en: Duplicate
ar: استنساخ

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: About
ar: حول

en: Column
ar: العمود

en: - Select -
ar: - اختر -

en: Direction
ar: الاتجاه

en: Row
ar: صف

en: Uses
ar: الاستخدامات

en: Pagination
ar: ترقيم الصفحات

en: View mode
ar: نمط المشاهدة

en: Rendered entity
ar: الكيان المعروض

en: Link to entity
ar: الرابط إلى الكيان

en: Breakpoint
ar: نقطة توقف
