Swiper formatter (3.0.1-beta1) - en to cs translation catalogue (33 entries)

en: Status
cs: Stav

en: Description
cs: Popis

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Yes
cs: Ano

en: Weight
cs: Váha

en: Label
cs: Popisek

en: Default
cs: Výchozí

en: Horizontal
cs: Vodorovný

en: Vertical
cs: Svislý

en: Custom
cs: Vlastní

en: Number of rows
cs: Počet řádků

en: Other
cs: Jiné

en: Rows
cs: Řádky

en: Duplicate
cs: Duplikovat

en: Toggle
cs: Přepnutí

en: Package
cs: Balík

en: Local
cs: Místní

en: Machine name
cs: Strojový název

en: About
cs: Popis

en: Column
cs: Sloupec

en: - Select -
cs: - Vyberte -

en: Direction
cs: Směr

en: Row
cs: Řádek

en: Uses
cs: Použití

en: Hide title
cs: Skrýt nadpis

en: Dialog
cs: Dialogové okno

en: Transition speed
cs: Rychlost přechodu

en: Fixed width
cs: Pevná šířka

en: View mode
cs: Režim zobrazení

en: Auto resize
cs: Automaticky změnit velikost

en: Link to entity
cs: Odkázat na entitu

en: Dialog title
cs: Nadpis dialogového okna
