Swiper formatter (3.0.1-beta1) - en to vi translation catalogue (37 entries)

en: Status
vi: Trạng thái

en: Description
vi: Mô tả

en: Disabled
vi: Tắt

en: Enabled
vi: Bật

en: Yes
vi: Có

en: Weight
vi: Độ nặng

en: Label
vi: Nhãn

en: Default
vi: Mặc định

en: ID
vi: Mã

en: Horizontal
vi: Ngang

en: Vertical
vi: Dọc

en: Custom
vi: Tùy chỉnh

en: Other
vi: Khác

en: Loop
vi: Lặp

en: Rows
vi: Số dòng

en: Fade
vi: Mờ

en: Slide
vi: Trượt

en: Fill
vi: Điền

en: Fixed height
vi: Độ cao cố định

en: Toggle
vi: Bật/tắt

en: Package
vi: Kiện hàng

en: Local
vi: Cục bộ

en: Machine name
vi: Tên nội bộ

en: About
vi: Giới thiệu

en: Column
vi: Cột

en: - Select -
vi: - Chọn -

en: Direction
vi: Hướng

en: Row
vi: Hàng

en: Uses
vi: Sử dụng

en: Dialog
vi: Hộp thoại

en: Grid settings
vi: Thiết lập lưới

en: Fixed width
vi: Độ rộng cố định

en: Modal
vi: Cách thức

en: View mode
vi: Chế độ hiển thị

en: Auto resize
vi: Tự động đổi cỡ

en: Fraction
vi: Phân số

en: Breakpoints
vi: Điểm ngắt
