Swish payment (8.x-1.0-beta1) - en to fil translation catalogue (7 entries)

en: Status
fil: Kalagayan

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Edit
fil: Wastuhin

en: Message
fil: Mensahe

en: Settings
fil: Mga pagtatakda

en: View
fil: Tingnan

en: Created
fil: Inilikha
