Symfony Mailer (1.0.0-alpha2) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: Type
it: Tipo

en: Label
it: Etichetta

en: Default
it: Predefinito

en: Port
it: Porta

en: User name
it: Nome utente

en: Host name
it: Nome host

en: See the available updates page for more information:
it: Controlla la pagina degli aggiornamenti disponibili per ulteriori informazioni:

en: Set as default
it: Imposta come predefinito

en: You can automatically install your missing updates using the Update manager:
it: Puoi installare automaticamente gli aggiornamenti mancanti utilizzando il Gestore aggiornamenti:

en: @sender-name (@sender-url) sent a message using the contact form at @form-url.
it: @sender-name (@sender-url) ha inviato un messaggio usando il form di contatto presente a @form-url.

en: Hello @recipient-name,
it: Ciao @recipient-name,

en: @sender-name (@sender-url) has sent you a message via your contact form at @site-name.
it: @sender-name (@sender-url) ti ha inviato un messaggio attraverso il form di contatto su @site-name.

en: If you don't want to receive such emails, you can change your settings at @recipient-edit-url.
it: Se non si desidera ricevere tali e-mail, è possibile modificare le impostazioni in @recipient-edit-url.

en: New release(s) available for @site_name
it: Nuovi aggiornamenti disponibili per @site_name

en: Your site is currently configured to send these emails when any updates are available. To get notified only for security updates, @url.
it: Il sito è attualmente configurato per inviare e-mail quando ci sono aggiornamenti disponibili. Per ricevere la notifica solo per gli aggiornamenti di sicurezza, @url.

en: Your site is currently configured to send these emails only when security updates are available. To get notified for any available updates, @url.
it: Il sito è attualmente configurato per inviare queste e-mail solo quando sono disponibili aggiornamenti di sicurezza. Per ricevere notifiche di tutti gli aggiornamenti disponibili, @url.
