Symfony Mailer (1.0.0-alpha4) - en to fa translation catalogue (36 entries)

en: Body
fa: بدنه

en: Type
fa: نوع

en: Subject
fa: موضوع

en: Remove
fa: حذف

en: Test
fa: آزمایش

en: Message
fa: پیغام

en: Password
fa: رمز

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Summary
fa: خلاصه

en: High
fa: زیاد

en: Low
fa: کم

en: Theme
fa: پوسته

en: ID
fa: هویت

en: Unknown
fa: نامشخص

en: Issue
fa: نشر

en: Mail
fa: ارسال نامه

en: Available updates
fa: به‌روز رسانی‌های در دسترس

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Port
fa: درگاه

en: Display name
fa: نمایش نام

en: Entity
fa: عنصر

en: Plugin
fa: افزونه

en: User name
fa: نام کاربری

en: Account blocked
fa: حساب مسدود شده

en: Auto-reply
fa: پاسخ خودکار

en: Password recovery
fa: بازیابی رمز

en: Account activation
fa: فعال‌سازی حساب

en: Account cancellation confirmation
fa: تایید لغو حساب

en: An administrator created an account for you at [site:name]
fa: یکی از مدیران یک حساب کاربری در [site:name] برای شما ایجاد نموده است.

en: Account cancellation request for [user:display-name] at [site:name]
fa: درخواست بستن حساب برای [user:display-name] در[site:name]

en: Replacement login information for [user:display-name] at [site:name]
fa: اطلاعات وردوی بجدید شدیه برای [user:display-name] در- همکاران شبکۀ نهضت آزادی افغانستان

en: Account details for [user:display-name] at [site:name]
fa: اطلاعات حساب [user: display-name] در [site: name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (pending admin approval)
fa: جزئیات حساب [کاربر: display-name] در [site: name] (در انتظار تأیید سرپرست)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (blocked)
fa: جزئیات حساب [user: display-name] در [site: name] (مسدود شده)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (canceled)
fa: جزئیات حساب [کاربر: display-name] در [site: name] (لغو شد)
