Drupal Symfony Mailer (1.5.0) - en to hi translation catalogue (48 entries)

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Content
hi: सामग्री

en: Type
hi: प्रकार

en: Subject
hi: विषय

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Enable
hi: सक्रीय करें

en: Disable
hi: असक्रीय करें

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Priority
hi: प्राथमिकता

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Test
hi: परीक्षण

en: Message
hi: संदेश

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Name
hi: नाम

en: Import
hi: आयात करें

en: Label
hi: लेबल

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Summary
hi: सारांश

en: High
hi: उच्च

en: Low
hi: निचला

en: Theme
hi: थीम

en: ID
hi: आईडी

en: Unknown
hi: पता नहीं

en: Mail
hi: मेल

en: Create
hi: बनाएँ

en: Available updates
hi: उपलब्ध अद्यतन

en: To
hi: को

en: From
hi: से

en: Normal
hi: सामान्य

en: Plain text
hi: सादा टेक्स्ट

en: Address
hi: पता

en: State
hi: अवस्था

en: Send
hi: भेजें

en: Recipient
hi: प्राप्तकर्ता

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Port
hi: पोर्ट

en: Display name
hi: प्रदर्शित होने वाला नाम

en: Entity
hi: इकाई

en: Plugin
hi: प्लगइन

en: User name
hi: उपयोगकर्ता नाम

en: Auto-reply
hi: स्वत-उत्तर

en: Contact form
hi: संपर्क फारम

en: Personal contact form
hi: व्यक्तिगत संपर्क प्रपत्र

en: Site email address
hi: साइट ईमेल पता
