Drupal Symfony Mailer (1.6.0-beta1) - en to uk translation catalogue (86 entries)

en: Body
uk: Вміст

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Content
uk: Вміст

en: Type
uk: Тип

en: Subject
uk: Тема

en: Remove
uk: Вилучити

en: Enable
uk: Увімкнути

en: Disable
uk: Вимкнути

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Priority
uk: Пріоритет

en: Edit
uk: Редагувати

en: Reset
uk: Скинути

en: Test
uk: Тест

en: Message
uk: Повідомлення

en: Password
uk: Пароль

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Import
uk: Імпортувати

en: Label
uk: Мітка

en: Default
uk: Базово

en: Summary
uk: Резюме

en: High
uk: Високий

en: Low
uk: Низький

en: Theme
uk: Тема

en: Unknown
uk: Невідомо

en: Issue
uk: Проблема

en: Mail
uk: Пошта

en: Create
uk: Створити

en: Available updates
uk: Доступні оновлення

en: To
uk: До

en: From
uk: Від

en: Normal
uk: Звичайне

en: Plain text
uk: Простий текст

en: Address
uk: Адреса

en: State
uk: Стан

en: Send
uk: Надіслати

en: Recipient
uk: Отримувач

en: Configuration
uk: Конфігурація

en: Email subject
uk: Тема електронного листа

en: Override
uk: Перевизначити

en: Validate
uk: Перевірити

en: Port
uk: Порт

en: Display name
uk: Назва

en: Entity
uk: Сутність

en: Email body
uk: Вміст електронного листа

en: Plugin
uk: Плаґін

en: User name
uk: Ім’я користувача

en: Account blocked
uk: Блокування облікового запису

en: Addresses
uk: Адреси

en: Add address
uk: Додати адресу

en: Host name
uk: Ім'я хоста

en: Receipt
uk: Підтвердження

en: Auto-reply
uk: Автовідповідь

en: Set as default
uk: Встановити базовою

en: Bcc
uk: Пр. копія

en: Command
uk: Команда

en: Mailer
uk: Поштар

en: Native
uk: Рідний

en: Cc
uk: Копія

en: Null
uk: Пусто

en: Contact form
uk: Контактна форма

en: Personal contact form
uk: Персональна контактна форма

en: Policy
uk: Поведінка

en: Warnings
uk: Попередження

en: Add element
uk: Додати елемент

en: Change password
uk: Зміна паролю

en: Site email address
uk: Адреса електронної пошти сайту

en: Password recovery
uk: Відновлення пароля

en: Account activation
uk: Активація облікового запису

en: Account cancellation confirmation
uk: Підтвердження скасування облікового запису

en: Transport
uk: Транспорт

en: Lowest
uk: Найнижча

en: Highest
uk: Найвища

en: Import configuration
uk: Імпорт конфігурації

en: Welcome (no approval required, password is set)
uk: Привітання (погодження не потрібне, пароль встановлено)

en: Email theme
uk: Тема листа

en: Add and configure
uk: Додати і налаштувати

en: Admin (user awaiting approval)
uk: Адміністратор (користувач очікує на схвалення)

en: Account created by administrator
uk: Обліковий запис створено адміністратором

en: Registration confirmation (No approval required)
uk: Підтвердження реєстрації (Схвалення не потрібне)

en: Registration confirmation (Pending approval)
uk: Підтвердження реєстрації (Очікує на схвалення)

en: Account cancelled
uk: Обліковий запис скасовано

en: Unable to send email. Contact the site administrator if the problem persists.
uk: Неможливо надіслати електронну пошту. Якщо проблема залишається, необхідно зв’язатися з адміністратором.

en: Reply-to
uk: Відповідь на

en: Sub-type
uk: Підтип
