SynCart (8.x-2.175) - en to it translation catalogue (29 entries)

en: Next
it: Successivo

en: Quantity
it: Quantità

en: Login
it: Accedi

en: Default
it: Predefinito

en: Total
it: Totale

en: Page
it: Pagina

en: Count
it: Numero

en: Price
it: Prezzo

en: Customer
it: Cliente

en: Add to cart
it: Aggiungi al carrello

en: Checkout
it: Vai alla cassa

en: User registration
it: Registrazione utente

en: Contact information
it: Informazioni di contatto

en: Not available
it: Non disponibile

en: Shopping cart
it: Carrello

en: Discount
it: Sconto

en: Product
it: Prodotto

en: Subtotal
it: Totale parziale

en: Total:
it: Totale:

en: Billing information
it: Dati per la fatturazione

en: Customer information
it: Informazioni cliente

en: Billing Information
it: Informazione di fatturazione

en: Registration successful. You are now logged in.
it: Registrazione avvenuta con successo. Risulti ora autenticato.

en: Payment Method
it: Metodo di pagamento

en: Customer Information
it: Informazioni cliente

en: Payment instructions
it: Istruzioni per il pagamento

en: New order
it: Nuovo ordine

en: Shipping information
it: Informazioni di spedizione

en: Order activity
it: Attività ordine
