SynCart (8.x-2.192) - en to fr translation catalogue (39 entries)

en: Next
fr: Suivant

en: Quantity
fr: Quantité

en: Login
fr: Identifiant

en: Password
fr: Mot de passe

en: Default
fr: Par défaut

en: Count
fr: Décompte

en: Price
fr: Prix

en: Customer
fr: Client

en: Add to cart
fr: Ajouter au panier

en: Phone
fr: Téléphone

en: Checkout
fr: Passer la commande

en: User registration
fr: Inscription de l'utilisateur

en: Contact information
fr: Information de Contact

en: Not available
fr: Non disponible

en: Shopping cart
fr: Panier

en: Proceed to Checkout
fr: Terminer ma commande

en: Discount
fr: Remise

en: Product
fr: Produit

en: Subtotal
fr: Sous-total

en: Total:
fr: Total :

en: Surname
fr: Nom de famille

en: Billing information
fr: Informations de facturation

en: Favorites
fr: Favoris

en: Customer information
fr: Informations sur le client

en: Billing Information
fr: Informations de facturation

en: Registration successful. You are now logged in.
fr: Enregistrement effectué. Vous êtes maintenant identifié.

en: Payment Method
fr: Mode de paiement

en: Shipping Information
fr: Informations de livraison

en: Customer Information
fr: Coordonnés de l'utilisateur

en: Payment instructions
fr: Instructions de paiement

en: New order
fr: Nouvelle commande

en: Shipping information
fr: Informations d'expédition

en: Thank you for your order!
fr: Merci pour votre commande !

en: Billing profile
fr: Profil de facturation

en: Unrecognized username or password. <a href=":url">Have you forgotten your password?</a>
fr: Identifiant ou mot de passe non reconnu. <a href=":url">J'ai oublié mon mot de passe ?</a>

en: Order #@number confirmed
fr: Commande #@number confirmée

en: Order Confirmation
fr: Confirmation de la commande

en: Order #@number details:
fr: Détails de la commande #@number :

en: Order activity
fr: Activités de la commande
