SynCart (8.x-2.92) - en to id translation catalogue (22 entries)

en: Next
id: Selanjutnya

en: Quantity
id: Kuantitas

en: Password
id: Sandi

en: Count
id: Jumlah

en: Price
id: Harga

en: Customer
id: Pelanggan

en: Add to cart
id: Masukkan keranjang

en: User registration
id: Pendaftaran pengguna

en: Not available
id: Tidak tersedia

en: Shopping cart
id: Keranjang belanja

en: Cart
id: Keranjang

en: Product
id: Produk

en: Subtotal
id: Sub total

en: Billing information
id: Informasi Penagihan

en: Customer information
id: Informasi pelanggan

en: Registration successful. You are now logged in.
id: Pendaftaran berhasil. Anda sekarang masuk.

en: Payment Method
id: Metode Pembayaran

en: Customer Information
id: Informasi Pelanggan

en: Payment instructions
id: Instruksi pembayaran

en: Shipping information
id: Alamat pengiriman

en: Unrecognized username or password. <a href=":url">Have you forgotten your password?</a>
id: Nama pengguna atau kata sandi tidak dikenal <a href=":url"> Apakah Anda lupa kata sandi Anda?</a>

en: Order activity
id: Aktivitas pesanan
