SynCloud (8.x-2.0) - en to fr translation catalogue (24 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Author
fr: Auteur

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Login
fr: Identifiant

en: Edit
fr: Modifier

en: Weekly
fr: Hebdomadaire

en: Password
fr: Mot de passe

en: Settings
fr: Paramètres

en: Save
fr: Enregistrer

en: View
fr: Voir

en: Updated
fr: Mis à jour

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Created
fr: Créé

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Site ID
fr: Identifiant du site

en: Authored on
fr: Écrit le

en: Cron
fr: Tâche planifiée (cron)

en: Changed
fr: Modifié

en: Server
fr: Serveur

en: The configuration has been updated.
fr: La configuration a été mise à jour.

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)
