SynCloud (8.x-2.38) - en to id translation catalogue (15 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Author
id: Penulis

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Weekly
id: Mingguan

en: Password
id: Sandi

en: Settings
id: Pengaturan

en: Save
id: Simpan

en: View
id: Lihat

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Created
id: Dibuat

en: Custom
id: Tersuai

en: Authored on
id: Ditulis pada

en: Changed
id: Berubah
