Ckeditor img styles & colorbox (8.x-1.0) - en to ja translation catalogue (18 entries)

en: None
ja: なし

en: Image
ja: 画像

en: Center
ja: 中央

en: General settings
ja: 全般の設定

en: Save
ja: 保存

en: Upload image
ja: 画像アップロード

en: Align
ja: 配置

en: Close
ja: 閉じる

en: Caption
ja: キャプション

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: Alternative text
ja: 代替テキスト

en: Image style
ja: 画像のスタイル

en: {current} of {total}
ja: {current} / {total}

en: None (original image)
ja: なし（オリジナル画像）

en: Uploads disabled
ja: アップロード不可

en: Uploads enabled, max size: @size @dimensions
ja: アップロードが有効です。最大サイズ： @size @dimensions

en: Short description for the visually impaired
ja: 視覚障害者のための簡潔な説明
