Ckeditor img styles & colorbox (8.x-1.1) - en to nl translation catalogue (20 entries)

en: None
nl: Geen

en: Image
nl: Afbeelding

en: Center
nl: Gecentreerd

en: General settings
nl: Algemene instellingen

en: Save
nl: Opslaan

en: Upload image
nl: Upload afbeelding

en: Align
nl: Uitlijning

en: Close
nl: Sluiten

en: Caption
nl: Onderschrift

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: Next »
nl: Volgende »

en: Alternative text
nl: Tekstalternatief

en: Image style
nl: Afbeeldingsstijl

en: {current} of {total}
nl: {current} van {total}

en: « Prev
nl: « Vorige

en: None (original image)
nl: Geen (originele afbeelding)

en: Uploads disabled
nl: Uploads uitgeschakeld

en: Uploads enabled, max size: @size @dimensions
nl: Uploads ingeschakeld, maximale grootte: @size @dimensions

en: Short description for the visually impaired
nl: Korte beschrijving voor slechtzienden
