Ckeditor img styles & colorbox (8.x-1.3) - en to pt translation catalogue (20 entries)

en: None
pt: Nenhum

en: Image
pt: Imagem

en: Center
pt: Central

en: General settings
pt: Configurações gerais

en: Save
pt: Salvar

en: Upload image
pt: Carregar imagem

en: Align
pt: Alinhamento

en: Close
pt: Fechar

en: Caption
pt: Legenda

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Next »
pt: Próximo »

en: Alternative text
pt: Texto alternativo

en: Image style
pt: Estilo da imagem

en: {current} of {total}
pt: {current} de {total}

en: « Prev
pt: « Anterior

en: None (original image)
pt: Nenhum (imagem original)

en: Uploads disabled
pt: Uploads desabilitados

en: Uploads enabled, max size: @size @dimensions
pt: Uploads habilitados, tamanho máximo: @size @dimensions

en: Short description for the visually impaired
pt: Breve descrição para deficientes visuais
