Ckeditor img styles & colorbox (8.x-1.0) - en to tr translation catalogue (20 entries)

en: None
tr: Hiçbiri

en: Image
tr: Resim

en: Center
tr: Merkez

en: General settings
tr: Genel ayarlar

en: Save
tr: Kaydet

en: Upload image
tr: Görsel yükle

en: Align
tr: Hizalama

en: Close
tr: Kapat

en: Caption
tr: Başlık

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Next »
tr: Sonraki »

en: Alternative text
tr: Alternatif metin

en: Image style
tr: Resim stili

en: {current} of {total}
tr: {total} toplamın {current} adedi

en: « Prev
tr: « Önceki

en: None (original image)
tr: Hiçbiri (özgün resim)

en: Uploads disabled
tr: Yüklemeler devre dışı bırakıldı

en: Uploads enabled, max size: @size @dimensions
tr: Yüklemeler etkinleştirildi, boyut üst sınırı: @size @dimensions

en: Short description for the visually impaired
tr: Görme engelliler için kısa tanım
