SynLang (8.x-1.1) - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Name
pt: Nome

en: Update
pt: Atualizar

en: Check
pt: Verificar

en: Code
pt: Código

en: The description.
pt: A descrição.
