SynLang (8.x-1.2) - en to fa translation catalogue (6 entries)

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Name
fa: نام

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Check
fa: بررسی

en: Code
fa: کد
