SynLang (8.x-1.2) - en to id translation catalogue (6 entries)

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Name
id: Nama

en: Update
id: Perbarui

en: Check
id: Periksa

en: Code
id: Kode
