SynLang (8.x-1.2) - en to it translation catalogue (6 entries)

en: Yes
it: Sì

en: Name
it: Nome

en: Update
it: Aggiorna

en: Check
it: Assegno

en: Code
it: Codice

en: The description.
it: La descrizione.
