Synonyms (2.0.0-alpha1) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Search
id: Pencarian

en: Synonyms
id: Sinonim

en: Default
id: Bawaan

en: Contains
id: Mengandung

en: Widget
id: Piranti

en: Provider
id: Penyedia

en: Entity
id: Entitas

en: Select
id: Pilih

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Starts with
id: Mulai dengan

en: Autocomplete
id: Pelengkapan otomatis

en: Bundles
id: Bundel

en: Bundle
id: Bundel

en: Exposed
id: Terekspos
