Synonyms (2.0.0-beta2) - en to es translation catalogue (23 entries)

en: Status
es: Estado

en: Delete
es: Eliminar

en: Operations
es: Operaciones

en: Actions
es: Acciones

en: Yes
es: Sí

en: Search
es: Buscar

en: Synonyms
es: Sinónimos

en: Default
es: Por defecto

en: Contains
es: Contiene

en: Widget
es: Control

en: Provider
es: Proveedor

en: Entity
es: Entidad

en: Select
es: Seleccionar

en: Entity type
es: Tipo de entidad

en: Starts with
es: Comienza con

en: Autocomplete
es: Autocompletar

en: Bundles
es: Paquetes

en: Bundle
es: Paquete

en: Providers
es: Proveedores

en: Behaviors
es: Comportamientos

en: Exposed
es: Expuesto

en: Widget configuration
es: Configuración de control

en: Validate @label
es: Validar @label
