Synonyms (2.0.0-beta2) - en to uk translation catalogue (24 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Actions
uk: Дії

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Search
uk: Пошук

en: Synonyms
uk: Синоніми

en: Default
uk: Базово

en: Contains
uk: Містить

en: Widget
uk: Віджет

en: Provider
uk: Постачальник

en: Entity
uk: Сутність

en: Select
uk: Вибір

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: Starts with
uk: Починається з

en: Autocomplete
uk: Автодоповнення

en: Bundles
uk: Пакети

en: Bundle
uk: Пакет

en: Providers
uk: Провайдери

en: Exposed
uk: Розкритий

en: Widget configuration
uk: Конфігурація віджета

en: Validate @label
uk: Перевірити @label

en: Match operator
uk: Оператор збігу
