Synonyms (2.1.0) - en to be translation catalogue (18 entries)

en: Status
be: Статус

en: Delete
be: Выдаліць

en: Operations
be: Аперацыі

en: Actions
be: Дзеянні

en: Yes
be: Так

en: No
be: Не

en: Search
be: Пошук

en: Synonyms
be: Сінонімы

en: ID
be: Iдэнтыфікатар

en: Contains
be: Утрымлівае

en: Widget
be: Віджэт

en: Provider
be: Пастаўшчык

en: Entity
be: Сутнасць

en: Select
be: Выбраць

en: Entity type
be: Тып сутнасці

en: Starts with
be: Пачынаецца з

en: Autocomplete
be: Аўтазапаўненьне

en: Bundle
be: Набор
