Synonyms (2.1.1) - en to am translation catalogue (11 entries)

en: Status
am: ሁኔታ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Actions
am: ድርጊቶች

en: Yes
am: እሺ

en: No
am: እምቢ

en: Search
am: ፈልግ

en: ID
am: አይዲ

en: Provider
am: አቅራቢ

en: Entity type
am: የአካሉ ዓይነት

en: Bundle
am: ቅርቅብ
