Synonyms (2.1.1) - en to bo translation catalogue (17 entries)

en: Status
bo: གནས་སྟངས

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Operations
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: Actions
bo: བྱ་འགུལ

en: Yes
bo: ཡིན

en: No
bo: མིན

en: Search
bo: འཚོལ

en: ID
bo: ཨང་རྟགས

en: Contains
bo: ཚུད་པ

en: Widget
bo: ཡོ་བྱད

en: Entity
bo: དངོས་གཞི

en: Select
bo: གདམ་གསེས

en: Entity type
bo: དངོས་གཞིའི་རིགས

en: Starts with
bo: འགོ་རྩོམ་བྱེད

en: Autocomplete
bo: རང་འགུལ་སྒྲིག་བྱེད

en: Bundles
bo: སྡེབ

en: Exposed
bo: ཕྱིར་མངོན་ཟིན་པ།
