Synonyms (2.1.1) - en to gl translation catalogue (19 entries)

en: Status
gl: Estado

en: Delete
gl: Borrar

en: Operations
gl: Operacións

en: Actions
gl: Accións

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: Search
gl: Buscar

en: Synonyms
gl: Sinónimos

en: Contains
gl: Contén

en: Widget
gl: Control

en: Provider
gl: Proveedor

en: Select
gl: Selección múltiple

en: Entity type
gl: Tipo de entidade

en: Starts with
gl: Comeza con

en: Autocomplete
gl: Autocompletar

en: Bundle
gl: Paquete

en: Providers
gl: Proveedores

en: Provider settings
gl: Configuración do proveedor

en: Exposed
gl: Exposto
