Synonyms (2.1.1) - en to hi translation catalogue (17 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Search
hi: खोज

en: Synonyms
hi: समानार्थी

en: ID
hi: आईडी

en: Contains
hi: मे हैं

en: Provider
hi: प्रदाता

en: Entity
hi: इकाई

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: Starts with
hi: के साथ शुरू होता है

en: Autocomplete
hi: स्वत: पूर्ण

en: Bundles
hi: बंडल

en: Bundle
hi: पोटली
