Synonyms (2.1.3) - en to ro translation catalogue (19 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Search
ro: Căutare

en: Synonyms
ro: Sinonime

en: Contains
ro: Conține

en: Provider
ro: Furnizor

en: Entity
ro: Entitate

en: Select
ro: Alege

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: Starts with
ro: Începe cu

en: Autocomplete
ro: Completare automată

en: Bundles
ro: Tipuri

en: Bundle
ro: Pachet

en: Exposed
ro: Expus

en: Validate @label
ro: Validare @label
