Synonyms (2.1.4) - en to el translation catalogue (17 entries)

en: Status
el: Κατάσταση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Synonyms
el: Συνώνυμα

en: Contains
el: Περιέχει

en: Widget
el: Γραφικό συστατικό

en: Provider
el: Πάροχος

en: Entity
el: Οντότητα

en: Select
el: Επιλογή

en: Entity type
el: Τύπος οντότητας

en: Starts with
el: Αρχίζει με

en: Autocomplete
el: Αυτόματη συμπλήρωση

en: Bundle
el: Ομάδα
