Synonyms (2.1.4) - en to pt translation catalogue (20 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Actions
pt: Ações

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Search
pt: Buscar

en: Synonyms
pt: Sinônimos

en: Contains
pt: Contendo

en: Provider
pt: Provedor

en: Entity
pt: Entidade

en: Select
pt: Selecionar

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: Starts with
pt: Começa com

en: Autocomplete
pt: Autocompletar

en: Bundles
pt: Empacotar

en: Bundle
pt: Pacote

en: Providers
pt: Provedores/Serviços

en: Exposed
pt: Exposto

en: Validate @label
pt: Validar @label

en: Match operator
pt: Operador de combinação
