Synonyms (2.1.4) - en to th translation catalogue (14 entries)

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Actions
th: แอคชั่น

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Search
th: ค้นหา

en: ID
th: ไอดี

en: Contains
th: ประกอบด้วย

en: Widget
th: วิดเจ็ต

en: Provider
th: ผู้ให้บริการ

en: Select
th: เลือก

en: Starts with
th: เริ่มต้นด้วย

en: Bundle
th: กลุ่ม

en: Validate @label
th: ตรวจสอบ @label
