Synonyms (8.x-1.0-alpha2) - en to oc translation catalogue (17 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Search
oc: Recercar

en: Synonyms
oc: Sinonimes

en: Manage
oc: Gerir

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Contains
oc: Conten

en: Entity
oc: Entitat

en: Select
oc: Seleccionar

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: Starts with
oc: Commence per

en: Autocomplete
oc: Autocomplecion

en: Bundles
oc: Paquets

en: Bundle
oc: Paquet

en: Exposed
oc: Expausat
