System Monitor (2.0.1) - en to bn translation catalogue (14 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: History
bn: ইতিহাস

en: Configure
bn: কনফিগার

en: Error
bn: ত্রুটি

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: OK
bn: ঠিক আছে

en: Configuration
bn: কনফিগারেশন

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: Dashboard
bn: ড্যাশবোর্ড
