System Monitor (3.0.0-alpha1) - en to ne translation catalogue (16 entries)

en: Status
ne: अवस्था

en: Delete
ne: हटाउनुस

en: Description
ne: विवरण

en: Disabled
ne: निष्क्रिय बनाइएको

en: Enabled
ne: सक्षम बनाइएको

en: Tags
ne: ट्यागहरू

en: Label
ne: लेबल

en: History
ne: इतिहास

en: Path
ne: मार्ग

en: Configure
ne: कन्फिगर गर्नुहोस्

en: Error
ne: त्रुटि

en: Roles
ne: भूमिका

en: Warning
ne: चेतावनी

en: OK
ne: ठिक छ

en: Configuration
ne: कन्फिगरेसन

en: Dashboard
ne: ड्यासबोड
