System Monitor (3.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (29 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Description
pt: Descrição

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Go
pt: Ir

en: Label
pt: Rótulo

en: Icon
pt: Ícone

en: History
pt: Histórico

en: Path
pt: Caminho

en: Issues
pt: Ocorrências

en: Issue
pt: Ocorrência

en: Configure
pt: Configurar

en: Error
pt: Erro

en: Roles
pt: Papéis

en: Warning
pt: Aviso

en: 3 months
pt: 3 meses

en: 6 months
pt: 6 meses

en: 1 year
pt: 1 ano

en: Configuration
pt: Configurações

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Você tem certeza que deseja excluir %name?

en: Pending
pt: Pendente

en: Global Settings
pt: Configurações globais

en: Apply
pt: Aplicar

en: 1 week
pt: 1 semana

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Debugging
pt: Depurando

en: Dashboard
pt: Painel

en: Footer settings
pt: Configurações de rodapé

en: content @type: deleted @label.
pt: conteúdo @type: @label apagado.
