Taarikh (8.x-1.0-alpha1) - en to be translation catalogue (18 entries)

en: Date format
be: Фармат даты

en: Mon
be: пан

en: Tue
be: аўт

en: Wed
be: сер

en: Thu
be: чцв

en: Sat
be: суб

en: Sun
be: нядзеля

en: Date/Time
be: Дата/Час

en: Su
be: нядз

en: Mo
be: пнд

en: Tu
be: аўт

en: We
be: срд

en: Th
be: чцв

en: Fr
be: птн

en: Sa
be: суб

en: About
be: Аб

en: The %field date is required. Please enter a date in the format %format.
be: Дата %field патрабуецца. Увядзіце дату ў фармаце %format.

en: The %field date is invalid. Please enter a date in the format %format.
be: Дата %field не правільная. Увядзіце дату ў фармаце %format.
