Taarikh (8.x-1.0-alpha1) - en to eo translation catalogue (8 entries)

en: Date format
eo: Esprimo de dato

en: Mon
eo: Lun

en: Tue
eo: Mar

en: Wed
eo: Mer

en: Thu
eo: ĵaŭ

en: Sat
eo: Sab

en: Sun
eo: Dim

en: Date/Time
eo: Dato/Tempo
