Taarikh (8.x-1.0-alpha3) - en to gl translation catalogue (17 entries)

en: Date format
gl: Formato de data

en: Fields
gl: Campos

en: Mon
gl: Lun

en: Tue
gl: Mar

en: Wed
gl: Mér

en: Thu
gl: Xov

en: Sat
gl: Sáb

en: Sun
gl: Dom

en: Su
gl: Do

en: Mo
gl: Lu

en: Tu
gl: Ma

en: We
gl: Mé

en: Th
gl: Xo

en: Fr
gl: Ve

en: Sa
gl: Sá

en: About
gl: Información

en: The %field date is required. Please enter a date in the format %format.
gl: A data %field é necesaria. Por favor, introduza unha data co formato %format.
