Taarikh (8.x-1.0-alpha3) - en to hy translation catalogue (8 entries)

en: Date format
hy: Ամսաթվի ձևաչափը

en: Fields
hy: Դաշտեր

en: Mon
hy: Երկ

en: Tue
hy: Երք

en: Wed
hy: Չոր

en: Thu
hy: Հնգ

en: Sat
hy: Շաբ

en: Sun
hy: Կիր
