Taarikh (8.x-1.0-alpha3) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Date format
id: Format tanggal

en: Fields
id: Bidang isian

en: Mon
id: Sen

en: Tue
id: Sel

en: Wed
id: Rab

en: Thu
id: Kam

en: Sat
id: Sab

en: Sun
id: Min

en: Su
id: Mg

en: Mo
id: Sn

en: Tu
id: Sl

en: We
id: Rb

en: Th
id: Km

en: Fr
id: Jm

en: Sa
id: Sb

en: About
id: Tentang

en: The %field date is required. Please enter a date in the format %format.
id: Tanggal %field dibutuhkan. Harap masukkan tanggal dalam format %format.

en: The %field date is invalid. Please enter a date in the format %format.
id: Tanggal %field tidak valid. Harap masukkan tanggal dalam format %format.

en: Choose a format for displaying the date. Be sure to set a format appropriate for the field, i.e. omitting time for a field that only has a date.
id: Pilih format untuk menampilkan tanggal. Pastikan untuk menetapkan format yang sesuai untuk bidang, misalnya menghilangkan waktu untuk bidang yang hanya memiliki tanggal.
